rower na prezent

Rower na prezent – czy to dobry pomysł?

Rower stanowi fantastyczny sposób spędzania wolnego czasu, a przy tym dostarcza wiele radości. Pomaga nie tylko szybciej przemieszczać się z punktu A do B, ale również odstresować się i zapewnić mile spędzony czas w gronie znajomych lub rodziny. Można zatem uznać, że zakup roweru na prezent to dobry pomysł, prawda?

Zdecydowanie tak! Jazda na rowerze nie tylko ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, ale również poprawia wydolność układu krążenia, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Aktywne korzystanie z roweru to również sprawdzony sposób na spalanie kalorii, a tym samym przyspieszenie metabolizmu, co w konsekwencji prowadzi do szczupłej sylwetki. Przy okazji wzmocnione zostaną mięśnie oraz rozładowane zostanie napięcie – czyli zrobimy i coś dla ciała, i coś dla duszy 🙂 Rower to również pojazd, dzięki któremu ominiemy miejskie korki i poznamy nowe miejsca, nie zanieczyszczając przy tym środowiska naturalnego. Przy okazji to również dobry sposób podreperowanie budżetu domowego. Jeżdżąc na rowerze można zaoszczędzić sporo pieniędzy na paliwie i biletach komunikacji miejskiej.

Rower w formie prezentu na pierwszą komunię świętą, bierzmowanie, urodziny, Walentynki, dzień mamy lub dzień taty to z pewnością świetny pomysł, ale pod jednym warunkiem. Musimy mieć pewność o jakim konkretnie rowerze dana osoba marzy (czyli jaki się jej podoba) oraz jaki rozmiar roweru potrzebuje.  Jeżeli zdecydujemy się na zakup roweru w formie prezentu-niespodzianki to może być to dosyć “ryzykownym posunięciem”.

Po pierwsze: rower niekoniecznie musi obdarowanemu przypaść do gustu. To co podoba się nam, niekoniecznie musi podobać się obdarowywanej osobie. Po drugie: przy zakupie roweru należy znać oczekiwania rowerzysty. Czy rower ma służyć do jazdy po mieście, czy po górach, czy ma być rekreacyjny, czy służyć do uprawiania sportu w sposób zawodowy. To naprawdę ma znaczenie! Po trzecie: Znajomość wymiarów. Producenci rowerów oferują rowery zwykle w 4-7 rozmiarach, tak aby jak najlepiej dopasować je do rowerzysty. Zły dobór ramy może skutecznie popsuć radość z jazdy, a tego na pewno chcemy uniknąć.

Głównie z tych powodów warto albo kupić voucher prezentowy do zrealizowania w danym punkcie, albo (co zdaje się właściwsze) wybrać się z tą osobą do sklepu rowerowego. Przed tym można porozumieć się ze sprzedawcą i wstępnie określić zakres cenowy w ramach którego powinny być prezentowane rowery lub nawet wstępnie wybrać dany rower. W ten sposób prezent będzie trafiony, a obdarowana osoba będzie z przyjemnością z niego korzystać.